• Kolejny sukces Julka z 5c! 👏👏👏

• W sobotę Julek Stępień z 5c wygrał Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w Brazylijskim Jiu Jitsu.

Po kwietniowym złocie w formule no-gi, obecnie zdobył tytuł Mistrza Polski w formule gi, w której walczy się w kimonach.

Pomimo silnej obsady zawodów, Julek wygrał wszystkie walki przed czasem.

Julek, wielkie gratulacje!!!  Trzymamy kciuki za kolejne sportowe osiagnięcia! :)

• Zajęcia z native speakerem

• W dniach 11-12 maja uczniowie na Rako będą uczestniczyć w kolejnych już zajęciach online z native speakerem.

Tym razem będziemy się łączyć z Wielką Brytanią i USA.

Tematem zajęć będzie zbliżająca się koronacja Króla Karola III oraz poznamy także pozostałych członków Rodziny Królewskiej.

• Program "Ogarnij Inżynierię" w klasach 7abc

• Tydzień 17- 21 kwietnia upłynął uczennicom i uczniom klas 7 pod znakiem projektu OGARNIJ INŻYNIERIĘ.
            Czy mosty są potrzebne?

Czy tylko skracają drogę?

Jak je zbudować, aby były stabilne?

Czy przyroda podpowiada nam jak to zrobić ? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi uświadamiając sobie, że jeśli coś zbadamy, poznamy, zrozumiemy- to nauczymy się i być może
            wykorzystamy w życiu :)

• Sukces w Konkursie Filozoficznym

• Mamy to! W tym roku także Uczennice naszej szkoły wykazały się zarówno wiedzą filozoficzną, jak również wnikliwością, ciekawością i umiejętnością argumentowania i uzasadnienia! Do szkolnego etapu kuratoryjnego konkursu filozoficznego 'W drodze ku mądrości' przystąpiło 12 osób, w konkursie rejonowym udział wzięły 3, z czego 2 znalazły się w finale.

Maja Karacz z klasy 8a uzyskała tym samym status finalistki, a Lena Marszał-Bohdziul z klasy 8c została laureatką konkursu!

WIELKIE GRATULACJE!

• Wolontariusze w Domu Opieki

• Wolontariusze z klas 5c, 7a oraz 8a udali się do Domu Opieki św. Franciszka, aby umilić czas podopiecznym swoim występem.

Była radość, wzruszenia i zaskoczenie, gdy podopieczne Domu zaśpiewały w ramach podziękowania naszym dzieciom kilka piosenek.

Była to dla naszych dzielnych Wolontariuszy lekcja pokory, zrozumienia i wyrozumiałości dla osób starszych.

Dodatkowo uczniowie wręczyli paniom piękne kwiaty, które wykonali oraz upominki od Fundacji TV PULS "Pod Dębem" :)

• Quiz Realizoznawczy o krajach anglojęzycznych

• Dziś dzielne dziewczyny z klas 7, Zosia Obuchowicz i Ala Owczarska, reprezentowały naszą szkołę w finale Quizu realioznawczego o krajach anglojęzycznych - konkursie organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową Nr 47 pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Finał miał formułę teleturnieju Jeden z dziesięciu, a nasze dziewczyny dotarły do drugiego etapu, w którym długo walczyły.

Było baaaardzo blisko sukcesu, podium w przyszłym roku będzie nasze 🙂

• Sukces Julka - Mistrzostwo Polski 👏👏👏

• Julek Stępień z klasy 5c, zawodnik Brazylijskiego Jiu Jitsu, wygrał w sobotę Mistrzostwa Polski ADCC w Warszawie! 🏆🥇

To najbardziej prestiżowa impreza w kraju i jedna z najwiekszych w Europie. W tym roku startowało ponad 1500 zawodników z kilkunastu krajów. Julek wygrał wszystkie swoje walki przed czasem przez poddania.

Dla Julka to podwójny sukces, bo wraz z kolegami z klubu zdobyli też tytuł Mistrzów Polski drużynowo!👏🦸‍♂️🤼‍♂️😎

Ogromne gratulacje!!!👏👏👏👏👏

• Lapbooki Quo vadis

• Tworzenie lapbooka to świetny sposób na pogłębienie wiedzy. Uczniowe klasy 8c stworzyli fantastyczne projekty inspirowane lekturą „Quo vadis” :)

• Wielki sukces OLAFa! 👏🥳

• Miło nam poinformować, że projekt grupy OLAF otrzymał I nagrodę w Konkursie Wiedzy o Mazowszu!🥳🌳 Ogromne gratulacje dla Oli Dymel, Leona Janickiego, Antka Nowaka i Franka Mierzwy z klasy 8b 👏👏👏

Olaf w ramach nagrody głównej otrzymał 5000 zł!💰

Konkurs Wiedzy o Mazowszu organizowany przez MSCDN wymagał posiadania szczegółowej wiedzy  na temat naszego regionu. Najciekawszym elementem konkursu było wykonanie projektu, którego tematem  tegorocznej edycji było „Zielone Mazowsze” 🌳🌿 Grupa OLAF skupiła się na „Warszawie innowacyjnie zielonej” i sprawdziła jak nasze miasto zmienia się, abyśmy mogli żyć w ekologicznie czystej przestrzeni.

Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonego projektu 🤩

• Podsumowanie konkursów kuratoryjnych

• Podsumowując tegoroczne konkursy kuratoryjne, z wielką przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zostali FINALISTAMI! 🤩🥳🎉
            Dominika Grudzień i Zosia Kasprzycka - konkurs matematyczny 👏
            Staś Sobański-Devos - konkurs z języka francuskiego👏
            Wielkie brawa dla Was! 🎉🎉🎉
          • Miejska lekcja historii

• Klasa 8c wyruszyła na spacer śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”.

Pomnik Kopernika, Zachęta, Grób Nieznanego Żołnierza, Getto, Arsenał, Pawiak, Powązki Wojskowe.

To była cenna lekcja historii

• Życzenia świąteczne

• Kochani Przyjaciele SSP 26,

w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi życzymy Wam dużo spokoju, radości i odpoczynku. Niech w  Waszych sercach zagości wiosenna radość, pogoda ducha, ciepło i nadzieja.

Dyrektor Prefektury Rakowiecka oraz Grono Pedagogiczne

• Praca sekretariatu podczas przerwy świątecznej

sekretariat Prefektury Rakowiecka w czasie przerwy wiosennej będzie pracował zgodnie z poniższym harmonogramem:

6-7 kwietnia 2023 r. (czwartek-piątek) - sekretariat nieczynny

11 kwietnia 2023 r. (wtorek) - godz. 8.00-16.00

• Przedświąteczny, szkolny czas już za nami 🐣

• Uczniowie, z małą pomocą nauczycieli i rodziców zorganizowali świąteczne spotkania klasowe, upiekli mazurki i przynieśli ze sobą wiele pysznych potraw W szkole pojawiły się piękne wielkanocne dekoracje, na każdym kroku spotkać można było pisanki, króliki czy kurczaczki :)

Teraz przed nami domowy czas, spędzony w gronie najbliższych!

Spokojnych i zdrowych Świąt!