• Halloweenowa imprezka na Rako

• W ostatni czwartek na szkolnych korytarzach Rako pojawiły się: zjawy, duchy, księżniczki, czarownice, potwory wszelkiej maści, a nawet dinozaury. Grasowały w szkole cały dzień, żeby wieczorem wyszaleć się ostatecznie na dyskotece zorganizowanej przez SU Rako.

• Sukces szczypiornistów SSP26

• W ubiegły piątek, w ramach 56. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, Nasi ósmoklasiści rozegrali turniej piłki ręcznej.

W kategorii młodzież (roczniki 2008-2009) zdobyli ZŁOTY MEDAL, pokonując w emocjonującym meczu reprezentację Szkoły Podstawowej nr 272.

Kolejnym etapem rozgrywek będą rozgrywki warszawskie, gdzie także będziemy mocno trzymać kciuki!Czekamy na dalsze sukcesy!

• Mistrzostwa Mokotowa w szachach ♟♟♟

• Nie tylko mięśniami wygrywa się zawody :)

Stawaliśmy w szranki z naprawdę wybitnymi szachowymi umysłami i daliśmy radę :)))))

Nasi uczniowie zdobyli:

W kategorii „dzieci” miejsce 6,

W kategorii „młodzież” miejsce 3

Gratulacje dla naszych Szachistów!

Najprzyjemniej jednak jest patrzeć jak fajnie nasze dzieciaki się wzajemnie wspierają, jak dzielnie znoszą przegraną i wspólnie cieszą się wygraną!

Trzymajcie kciuki w kolejnych zawodach!!

• Kiermasz Charytatywny podczas Halloween

• Pamiętacie jak to było rok temu?! Również w tym roku zachęcamy wszystkich do wsparcia Kiermaszu Charytatywnego podczas Halloweenowej imprezy. Należy przygotować Halloweenowe Snacki i dostarczyć je do szkoły w dzień imprezy czyli 27.10. Wszystkie rzeczy podpisane zostawiamy od rana w stołówce. Mamy nadzieje, że również w tym roku wykażecie się kreatywnością i pomysłowością i niejedno nas zaskoczy.

• Halloweenowe propozycje SU Rako

• W najbliższy czwartek zapraszamy wszystkich uczniów SSP26 Rako do udziału w dwóch inicjatywach samorządu uczniowskiego.

W trakcie dnia odbędzie się pierwsza edycja „Zgranej klasy” w przebraniach halloweenowych.

Po południu zapraszamy Was na halloweenowe disco. Klasy 5-6 bawią się od 16:00-18:00, natomiast uczniów klas 7-8 zapraszamy w godzinach od 18:00 do 20:00.

Pozdrawiamy - członkowie SU Rako wraz z opiekunem

• Hoł hoł hoł! Ruszyły zapisy do Akcji Gwiazdor 2022 🎅🎅🎅

• Jest to druga edycja tej akcji w naszej szkole. W poprzednim roku udało nam się zrealizować aż 103 paczki dla dzieci w trudnej sytuacji ekonomicznej lub społecznej z Fundacji DobroDziejesię.

Obecnie mamy już około 60 zgłoszeń i mamy nadzieję, że pobijemy zeszłoroczny wynik!

Zapisujemy się do najbliższego poniedziałku tj. 17.10.2022 r. bezpośrednio u Pani Ani Chomicz poprzez Librus lub osobiście.

A później już tylko czekamy na świąteczne listy i działamy! :)

• Na zajęciach biologii... 🌿🍂🌼

• rozkręcamy się 😊 w klasach piątych powstała kolekcja modeli komórek roślinnych i zwierzęcych 🐶🌱 Tu sprawdziło się motto szkoły: „Władza dla wyobraźni”. Klasy szóste przestrzegają przed chorobami pasożytniczymi podając źródła zakażeń oraz profilaktykę. Naprawdę nie chcielibyście mieć takiego „lokatora”… 🐛Z kolei na zajęciach WKOŁO przyrody można swobodnie zająć się mikroskopowaniem 🧐🔍 Obejrzeć preparaty trwałe lub samodzielnie wykonać swój preparat. A już niedługo – gdy zakupimy cyfrowy mikroskop-będzie można zrobić mu nawet zdjęcie 📸

• Sukces Julka!

• Julek Stępień z klasy 5c, zawodnik Brazylijskiego Jiu Jitsu, otworzył sezon zdobywając w sobotę złoty medal na XIII Turnieju No-Gi Figther Grappler Cup.

Gratulujemy!!!

• Zajęcia warsztatowe w MUZEUM ZIEMI PAN - kl 7b

• W ubiegły wtorek uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się w Muzeum Ziemi PAN.

Słuchali ciekawych opowieści o genezie skał; sprawdzali twardość minerałów oraz oglądali z bliska i dotykali eksponaty z bogatej kolekcji dydaktycznej Muzeum.

Duże zainteresowanie wzbudziły meteoryty (zarówno eksponaty jak i historie ich pojawienia się na Ziemi) oraz piękne przedmioty z sali bursztynowej

Młodzież dowiedziała się, że proces powstawania bursztynu jest długotrwały - począwszy od żywicującego lasu, aż do twardej bryłki bursztynu bałtyckiego.

Wisienką była również możliwość dotknięcia skamieniałego drzewa sprzed 18 milionów lat :)

• Wielkie zwycięstwo w piłce nożnej 🥇🏆⚽️⚽️⚽️

• W ubiegłym tygodniu reprezentacja chłopców z klas ósmych zdobyła Mistrzostwo Mokotowa w piłce nożnej!

Walka była zacięta, nie obyło się bez żółtych i czerwonych kartek, łez, a nawet kontuzji, które nas na szczęście ominęły.

Grupa chłopców pod okiem Pani Pauliny dzielnie walczyła nie lekceważąc żadnego przeciwnika. Pomimo eskalacji emocji w trakcie trwania meczu, nasi Reprezentanci potrafili zbić piątkę i podziękować pokonanym uczestnikom za równą walkę

Podczas meczu finałowego to właśnie naszym zawodnikom dopingowały drużyny zza boiska, skandując imiona naszych chłopców.

Aż serce rośnie :))))

Brawo!!!!

Życzymy powodzenia w rozgrywkach warszawskich! :)

• "Zgrana klasa" w roku szkolnym 2022/2023

• Drodzy Uczniowie,

SU Rako ma już gotowy terminarz akcji "Zgrana klasa". Podobnie jak rok temu, proponujemy Wam udział w zmaganiach, które pozwolą wytypować najbardziej zgraną klasę na Rako. Tytuł ten na razie należy do klasy 6a:) Czy podejmiecie tegoroczne wyzwanie? Pierwsza szansa już 27 października :)

Pozdrawiam i zachęcam do udziału w zabawie.

Kasia Lesicz - opiekun SU Rako