• Laureaci stypendium "STO-wskie Talenty"

• Z przyjemnością informujemy, że Komisja Stypendialna STO przyznała stypendia na rok szkolny 2023/24 z Funduszu Stypendialnego "STO-wskie Talenty" za wybitne osiagnięcia w nauce i rozwijanie zaitneresowań.

Z naszej szkoły otrzymali je:

Maria Karasińska kl. 6b

Michalina Kasińska kl. 6c

Emma Koczur kl. 6c

Roch Kuśmierz kl. 8a

Michał Małagocki kl. 6c

Nina Pączka kl. 7b

Julian Stępień kl. 6c

Grzegorz Tabor kl. 7b

Ewa Tylicka kl. 8c

Tymon Wrzesiński kl. 7c

Serdeczne gratulacje dla wszystkich tegorocznych laureatów!

• Sukces Leona! Wielkie gratulacje! :)

• Leon jako reprezentant Kadry Narodowej Juniorów wywalczył brąz i złoto na międzynarodowych zawodach - "Turniej Nadziei Olimpijskich" w Budapeszcie. Na zdjęciu Leon z trenerką p. Reginą Synoradzką (olimpijką z Monachium).

• Klasy ósme na wyjeździe naukowym :)

• W dniach 21 i 22 listopada uczniowie klas 8abc wraz z wychowawcami oraz nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych  udali się na  pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd naukowy, podczas którego szlifowali wiedzę i umiejętności .  Oprócz pracy był też czas  na relaks i dobrą zabawę.

• Tydzień Życzliwości

• Podczas tygodnia życzliwości dzieci z różnych klas wykonały afirmacyjne piórka i utworzyły wielkie skrzydła na korytarzu szkolnym, aby uskrzydlać innych.

• Warsztaty klasy 7b "Woda - cud natury"

• Uczniowie klasy 7b uczestniczyli w warsztatach łączących ścisłe dziedziny nauki „Woda – cud natury” zorganizowane przez Nauczycielską Pracownię Przyrodniczą Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Uczniowie wykonywali samodzielnie doświadczenia podczas zajęć laboratoryjnych. Znaleźli odpowiedź na pytanie  Ile kropli wody zmieści się na monecie?, zbadali proces osmozy, obserwowali zjawiska kapilarne oraz zmusili Nurka Kartezjusza do zatonięcia! Efekty widoczne  w fotorelacji :)

• 🐻🧸 Dzień Pluszowego Misia 🧸🐻

• Dzień Pluszowego Misia coraz bliżej 🧸 a my zbieramy pluszaki dla dzieci na oddziałach onkologicznych ❤️ Zbiórka trwa do 5 grudnia. Zachęcamy wszystkich do włączenia się i wywołania uśmiechu na twarzy dziecka!

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia, a kto nie lubi pluszowych misiów? Każdy z nas miał lub nadal ma ulubionego pluszowego misia, który był z nim w radosnych, ale i też tych mniej radosnych momentach. Był zawsze obok w ciągu dnia i w nocy, zawsze gotowy do przytulenia i rozweselenia. Miś – przyjaciel.

Co roku Fundacja "Gdy Liczy się Czas" organizuje zbiórkę pluszowych misiów, które później trafiają do dzieci na oddziałach onkologii dziecięcej, w hospicjach oraz domach pomocy społecznej. W tym roku my także organizujemy zbiórkę dla Fundacji i potrzebujemy waszej pomocy! ❤️

Jeżeli chcesz pomóc, dostarcz nam misia do szkoły na Rakowieckiej, w szatni będzie stało pudełko, pamiętaj- miś musi być NOWY. Gdy zbierzemy wszystkie misie, nasi wolontariusze dostarczą je do Fundacji.
            Dołączcie do akcji Dzień Pluszowego Misia i pomóżmy dzieciom poczuć ciepło pluszowego towarzysza w trudnych chwilach.

• Halloweenowy Kiermasz Charytatywny

• Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Halloweenowy Kiermasz Charytatywny, dzięki Wam udało się zebrać 1200 zł oraz obdarować 2 ośrodki: Dom dla bezdomnych Wspólnoty Chleb Życia oraz Dom Opieki Św. Franciszka pysznymi wypiekami. Za zebrane pieniądze wolontariusze zakupią środki czystości dla bezdomnych. Wizyta w domu dla bezdomnych to lekcja pokory, wrażliwości, empatii oraz doceniania tego co mamy. To także lekcja profilaktyczna o nałogach i ciężkiej drodze wychodzenia na prostą.

• Realizacja Programu "Ogarnij Inżynierię" w klasach 6

• W dniach 6-10 X klasy szóste działały w ramach projektu
            interdyscyplinarnego „Ogarnij Inżynierię”.
            Tym razem pochyliliśmy się nad bardzo istotnym zagadnieniem energii
            w naszych domach. Młodzi inżynierowie musieli zastanowić się jak
            wybudować dom, aby nie tracił ciepła, jaki rodzaj izolacji zastosować,
            skąd czerpać energię. Mierzyliśmy gdzie ciepło się kumuluje, a gdzie
            są tzw. mostki ciepła w pomieszczeniach.
            Szukaliśmy rozwiązań, które podsuwa nam sama przyroda.
            Zastanawialiśmy się, czy wszędzie na świecie domy wyglądają tak
            samo.
            Dzisiaj już wiemy, że współczesne domy powinny oszczędzać energię,
            a nawet ją tworzyć. Wiemy co to jest dom pasywny, przyjazny
            środowisku. I najważniejsze – rozumiemy jak ważne jest świadome
            korzystanie z energii elektrycznej.

• Autumn Leaf Poetry Contest is coming soon!

• Po pięcioletniej przerwie wraca znany i lubiany przez młodzież i publiczność konkurs recytatorski w językach obcych. Jesteśmy już po etapie klasowym, w którym wzięło udział niemal 235 uczniów z RAKO.

Przed nami szkolny półfinał - 15 listopada, a po nim międzyszkolny finał 4 grudnia.

Zapraszamy serdecznie do zajęcia miejsc na widowni - the more, the merrier :)

Zachęcamy także do obejrzenia galerii z etapu klasowego.

Zespół nauczania języka angielskiego