• Szkolne Koło Wolontariatu

Harmonogram działań wolontariatu w roku szkolnym 2022/23

Zrealizowane działania Szkolnego Wolontariatu - zerknij co się u nas dzieje :)

Charytatywny Kiermasz Halloweenowy -> klik

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych -> klik

Zbiórka dla Ukrainy -> klik

Dary dla Schroniska dla ludzi bezdomnych -> klik

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy -> klik

INFORMACJE DLA WOLONTARIUSZY

1. Udział w Szkolnym Kole Wolontariatu jest bezinteresowny, dobrowolny i wynika z chęci pomocy potrzebującym.
        2. Spotkania Wolontariatu odbywać się będą W OSTATNIE WTORKI I CZWARTKI MIESIĄCA :
        3. dla uczniów klas 5-6 w czwartki o godzinie 15.05
        4. dla uczniów klas 7-8 we wtorki o godzinie 16.00
          1. Dokładny harmonogram jest dostępny w Librusie w ogłoszeniach.
        5. Każdy uczeń z klasy 5-8 może się zapisać do Koła Wolontariatu we wrześniu podczas zapisów lub w dowolnym momencie roku szkolnego. Wolontariusz otrzymuje Kartę Aktywności, na której wpisuje daty podjętych działań w tym daty spotkań, w których uczestniczył.
        6. Uczeń klasy 8 może otrzymać wpis na świadectwo o treści: osiągnięcia
          1. w aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego,
          2. w szczególności w formie wolontariatu
        7. Wpisów na świadectwie dokonuje się na podstawie pisemnej opinii opiekuna wolontariatu i dyrektora szkoły. Za wolontariat uznaje się ciągłe i długofalowe działania na rzecz środowiska szkolnego lub lokalnego, trwające nie krócej niż jeden rok.
        8. W przypadku wolontariatu poza środowiskiem szkolnym wpisu na świadectwie dokonuje się na podstawie zaświadczenia od opiekuna tej organizacji i po zatwierdzeniu przez dyrektora szkoły. Kserokopię zaświadczenia wychowawca dołącza do arkusza ocen ucznia.