• Kodeks ucznia

Szkoła to miejsce mojej pracy.

• Zawsze pamiętam o słowach: dzień dobry, dziękuję, przepraszam, do widzenia.
        • Jestem życzliwy dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły.
        • Stosuję się do poleceń wydawanych przez nauczycieli i personel szkoły.
        • Załatwiam swoje sprawy w uprzejmy sposób, słucham innych, nawet gdy wiem, że nie mają racji, potem wyjaśniam, negocjuję, szukam kompromisów.
        • Punktualność to jedna z cech wyróżniających ludzi kulturalnych. Aby zdążyć na pierwszą lekcję, wychodzę z domu wcześniej, nie na ostatnią chwilę.
        • Dbam o czystość i porządek w swojej klasie i całej szkole.
        • Codziennie noszę skoroszyt uczniowski lub dzienniczek ucznia.
        • Wiem, że zabronione jest samodzielne opuszczanie terenu szkoły przez uczniów w czasie trwania lekcji i przerw między lekcjami.
        • Bawię się bezpiecznie, szczególnie na przerwach. Zwracam uwagę na bezpieczeństwo innych. W przypadku zagrożenia szukam pomocy dorosłych.
        • Wiem, że telefon komórkowy w czasie lekcji i innych ważnych spotkań musi być wyłączony.
        • Ławka, krzesło i ściany nie są przeznaczone do malowania. W szkole jest kółko plastyczne – tam mogę wykazać się talentem.
        • Gram w piłkę w sali gimnastycznej lub na boisku.
        • Zmieniam obuwie w okresie jesienno-zimowym oraz w deszczowe dni.
        • Jeżeli mam lekcje w nie swojej klasie, zachowuję się tam jak gość. Nie ruszam nie swoich rzeczy!
        • W każdej klasie jest kosz na śmieci, więc śmieci zanoszę do kosza i tam je zostawiam.
        • Szanuję ogłoszenia, prace plastyczne, tablice informacyjne, plakaty.
        • Wiem, że kserowanie materiałów w pokoju nauczycielskim jest możliwe tylko na prośbę nauczyciela.
        • Korzystam z telefonu w sekretariacie tylko w wyjątkowych sprawach.
        • W miarę możliwości sam naprawiam wyrządzone przeze mnie szkody.