• Ogólne zasady rekrutacji w SSP 26 STO

Zasady rekrutacji określają pkt. 2-5 § 2 Regulaminu szkoły:

2. Dzieci przyjmowane są na podstawie postępowania kwalifikacyjnego, którego kryteria przedstawia Dyrektor Szkoły, a zatwierdza Zarząd SKT nr 134 STO.

3. Kryteriami dodatkowymi przy przyjmowaniu dziecka są:
        a) płeć dziecka - założeniem jest równowaga płci w obrębie klasy,
        b) dziecko ubiegające się o przyjęcie do szkoły obowiązkowo uczestniczy w tygodniowym okresie próbnym (nie dotyczy rekrutacji do klas pierwszych),
        c) ocena poziomu rozwoju dziecka na podstawie badań psychologicznych,
        d) ocena znajomości języka angielskiego (nie dotyczy klasy I),
        e) stan zdrowia.

4. Pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły mają dzieci, których rodzeństwo już uczęszcza do tej szkoły oraz dzieci pracowników szkoły.

5. Przyjęcie dziecka do szkoły następuje z chwilą podpisania umowy oświatowej pomiędzy rodzicami/opiekunami a Dyrektorem Szkoły. Umowę oświatową podpisują obydwoje rodzice/opiekunowie dziecka.

Rekrutacja uzupełniająca - zasady

I. Dzień testowy

1. Dziecko uczestniczy w dniu testowym, podczas którego zostają sprawdzone jego kompetencje z zakresu:

• języka polskiego,
        • matematyki,
        • języka angielskiego.

2. Termin dnia testowego dziecka w szkole jest ustalany indywidualnie z każdym rodzicem.

3. Za dzień testowy obowiązuje opłata w wysokości ustalonej na dany rok szkolny - płatna gotówką w sekretariacie szkoły lub przelewem.

II. Tydzień próbny

1. Dziecko ubiegające się o przyjęcie do szkoły obowiązkowo uczestniczy w okresie próbnym (zazwyczaj od poniedziałku do piątku).

2. Podczas okresu próbnego kandydat bierze udział w zajęciach dydaktycznych w klasie, o przyjęcie do której się stara. Obowiązuje go aktualny plan lekcji danej klasy, który jest umieszczony na szkolnej stronie internetowej.

3. Celem okresu próbnego jest poznanie szkoły, kolegów i nauczycieli przez kandydata, jak również umiejętności komunikacji zarówno w grupie rówieśniczej, jak i w kontaktach z dorosłymi.

4. Kandydat powinien posiadać: notatnik, przybory do pisania, przybory geometryczne, strój gimnastyczny (dres), obuwie sportowe, obuwie na zmianę (w zależności od pory roku i pogody).

5. Za okres próbny obowiązuje opłata w wysokości ustalonej na dany rok szkolny - płatna gotówką w sekretariacie szkoły lub przelewem. W przypadku przyjęcia ucznia do szkoły po okresie próbnym opłata ta zaliczana jest na poczet czesnego (dotyczy wyłącznie miesiąca, w którym uczeń uczestniczy w tygodniu próbnym).

6. W czasie okresu próbnego kandydat ma możliwość korzystania ze szkolnych obiadów - zgłoszenia oraz opłaty (zgodnie z wybraną opcją i aktualnym cennikiem firmy cateringowej) należy dokonać na początku tygodnia do godz. 9.00 w sekretariacie szkoły.

7. Pedagog szkolny, wicedyrektor lub dyrektor w ostatnim dniu okresu próbnego zaprasza rodziców na rozmowę podsumowującą jego przebieg. Podczas rozmowy podejmowana jest decyzja odnośnie przyjęcia kandydata do szkoły.

Wysokość opłat rekrutacyjnych w roku szkolnym 2022/23

Dzień testowy: 200 zł