• Wycieczka klasy 5c do Muzeum Narodowego

• Klasa 5c zgłębiała tajniki wiedzy na temat starożytnego Rzymu :)

Wmenu starożytnych Rzymian możemy znaleźć myszy w miodzie z makiem oraz figi z pieprzem, co może się wydawać nieco egzotyczne.

Jednak, jak się okazało, wiele ówczesnych osiągnięć jest aktualnych także współcześnie, choćby domniemanie niewinności w dziedzinie prawa czy architektura amfiteatrów oraz mostów.

• Projekt „Mały Książę”

• Uczniowie klasy 7c, wraz z Małym Księciem, odwiedzili planety Pijaka, Latarnika, Bankiera.

W trakcie wyprawy spotkali Różę, oswoili Lisa.

Może zechcesz dołączyć do naszej wyprawy?

• Praca sekretariatu w okresie ferii zimowych

informujemy, że w okresie ferii zimowych (13-24.02.2023 r.) sekretariat Prefektury Rakowiecka będzie czynny od poniedziałku do czwartku, w godzinach 8.00-15.00.

Życzymy udanego odpoczynku! :)

• Walentynki na Rako 🎈

• Wszystkim, którym towarzyszą dziś pozytywne uczucia, przesyłamy walentynkowe pozdrowienia :)

Samorząd Uczniowski już od czwartku wprowadził wszystkich uczniów w pozytywny nastrój - czerwony ubiór, poczta walentynkowa, kiermasz słodkości i sercowe balony :)

• Sekretariat na Rako nieczynny

• Informujemy, że we wtorek 14.02.2023 sekretariat na Rako będzie nieczynny. W razie pilnych spraw prosimy o kontakt z sekretariatem na Puławskiej tel. 691-945-445.

• Rzym - od osady do imperium

• Klasa 5a uczestniczyła w warsztatach „Rzym - od osady do imperium” w Muzeum Narodowe w Warszawie

Uczniowie wiedzą już prawie wszystko o ubiorze dziewczynek i chłopców w starożytnym Rzymie, o monetach, sestercjach i aureusach.

A czy Wy wiecie, że dawnym przysmakiem Rzymian była mysz w miodzie..? Mniam? :)

• Brawa dla Leona!

• Wielkie brawa dla Leona Gaudziaka który został trzykrotnym! srebrnym medalistą Zimowych Mistrzostw Polski w skokach do wody w Rzeszowie !! :)

• Realizacja Programu "Ogarnij Inżynierię" - klasy piąte

• Uczniowie klas piątych zrealizowali innowacyjny program edukacyjny "Ogarnij Inżynierię", dzięki któremu mogli na tydzień wcielić się w inżynierów budowy mostów :)

Program obejmował inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki techniki i plastyki :)

Powstały solidne (makaronowo - tekturowe) mosty i przeszły pozytywnie testy wytrzymałościowe!

• Podsumowanie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• Siema!! <3

Wspólnie ze Sportową Szkołą Podstawowa nr 272 osiągnęliśmy wielki sukces i zasililiśmy konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w czasie 31. Finału kwotą ponad 57 000 zł !!!!!

2552,80 zł zebraliśmy podczas Wyprzedaży Garażowej, która odbywała się podczas Balu Karnawałowego.

822,20 zł zebraliśmy do stacjonarnej puszki WOŚP, w tym za rzeczy z licytacji i gadżety WOŚP.

15 544 zł - nasi uczniowie z klas 7 i 8 podczas Finału WOŚP zebrali tą zawrotną kwotę na terenie Mokotowa!

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim za ogromną pracę i każdą złotówkę, która pomoże wygrać z sepsą!!!

Wielkie brawa również dla Pani Asi Przybyłowskiej oraz Pani Ani Chomicz za zorganizowanie wszystkich akcji oraz opiekę nad wolontariuszami !! :)

• Bal karnawałowy 2023

• Karnawałowe szaleństwo już za nami!

Mamy nadzieję, że bawiliście się dobrze i jeszcze długo będziecie wspominać wspólną zabawę :)

SU Rako z opiekunem

• 31. finał WOŚP

• Siema!

Przed nami 31. finał WOŚP - CHCEMY WYGRAĆ Z SEPSĄ!

FINAŁ DLA WSZYSTKICH MAŁYCH I DUŻYCH odbędzie się 29.01.2023 r., ale JUŻ DZIŚ możecie go WESPRZEĆ wpłacając dowolną kwotę do szkolnej ESKARBONKI naszego Sztabu. W tym roku działamy wspólnie ze Sportową Szkołą Podstawową nr 272 :)

eSkarbonka SSP 26 STO

Wystarczy kliknąć w powyższy link i dokonać płatności za pomocą systemu PayU (także BLIK) lub karty Mastercard.

Minimalna kwota to 1 zł. KAŻDA ZŁOTÓWKA POMAGA:)

P.S. Zachęcamy do przekazania linku do eSkarbonki dalej, aby jak najwięcej osób mogło wesprzeć WOŚP przez nasz Sztab #2344

• Zebrania z Rodzicami - 25 stycznia 2023 r.

• ·        klasa 5a godz. 17.30, sala 17,

·        klasa 5b godz. 17.00 , sala 10,

·        klasa 5c godz. 17.00, sala 6,

·        klasa 6b godz. 18.00, sala 1,

·        klasa 6c godz. 18.00, sala 21,

·        klasa 7a godz. 18.00, sala 20,

·        klasa 7b godz. 17.30, sala 5,

·        klasa 7c godz. 17.30, sala 9,

·        klasa 8a godz. 17.00, sala 4,

·        klasa 8b godz. 17.15, sala 13,

·        klasa 8c godz. 18.00, sala 3.

• Dzień bez Plecaka na Rako

• Znowu zaskoczyliście nas swoją pomysłowością!!!

Dzień bez Plecaka w naszej szkole udowadnia, że Wasza pomysłowość nie zna żadnych granic!

• Zbiórka świec i puszek na świece polowe

• Bardzo dziękujemy Adeli i Alexowi Polańskim, którzy zorganizowali zbiórkę świec i puszek na świece polowe

Zebrane rzeczy posłużą żołnierzom walczącym w Ukrainie

W zbiórkę zaangażowali się uczniowie klas 5-8 wraz z rodzinami. Ogromnie cieszy nas wrażliwość naszych uczniów na potrzeby innych ludzi oraz dobre serca wszystkich wspierających zbiórkę

Efekty ich pracy zobaczycie na zdjęciach.

Poza świecami polowymi żołnierze dostaną również kremy na obtarcia i odciski.

DZIĘKUJEMY!