• Wizyta OLAF'a w Ratuszu

• Dziś grupa OLAF miała niezwykłą okazję spotkania się i rozmowy z Prezydentem Warszawy Panem Rafałem Trzaskowskim Rozmowy dotyczyły innowacyjnych rozwiązań ekologicznych stosowanych w Warszawie

Pan Prezydent wykazał się dużym zainteresowaniem i szeroką wiedzą na temat ekologii

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas!

Szczegóły spotkania będą dostępne na stronie OLAF’a -> https://sites.google.com/.../warszawa-innowacyjnie...

• Wyniki głosowania na motyw przewodni Balu Karnałowego

• Drodzy,

znamy już wyniki głosowania uczniów na motyw przewodni Balu Karnawałowego :)

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy w ankiecie. Udowodniliście, że w naszej szkole wyobraźnia nadal ma władzę ;) i (na przekór standardom karnawałowym:) wybraliście motyw monochromatyczny (biało-czarny)

SU Rako

• Gratulacje!

• Z największą przyjemnością pragnę poinformować, że trzech naszych uczniów, Jan Celiński VIIIa, Konstanty Ledzion VIIIa i Michała Małagocki Vc awansowali do III (ogólnopolskiego) etapu konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1882-1922”. Jest to konkurs tematyczny organizowany przy współpracy z kuratorium.
            Laureaci i finaliści „Dziejów oręża” otrzymują punkty do rekrutacji do szkół średnich. Chłopcy wykonali już olbrzymią pracę, przyswajając sobie wiedzę z zakresu historii Polski i powszechnej z przełomu XIX i XX wieku, zapoznając się i ucząc setek dat, postaci historycznych i wydarzeń. Serdecznie gratuluję!

Mariusz Wolski

• Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny

• Uczennice SSP26 wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym „Piórem i pazurem” i udowodniły, że doskonale posługują się trudną sztuką pięknego pisania. Trzymamy kciuki za konkursowy sukces! :)

• Praca sekretariatu w okresie międzyświątecznym

informujemy, że sekretariat Prefektury Rakowiecka będzie pracował zgodnie z poniższym harmonogramem:

23.12.2022 r. (piątek) - nieczynne

27.12.2022 r. (wtorek) - nieczynne

28, 29.12.2022 r. (środa, czwartek) godz. 9.00-15.00

30.12.2022 r. (piątek) - nieczynne

Życzymy Wesołych Świąt!!! :))))))

• Hej Kolęda!!! 🎶

• Wczoraj na Rakowieckiej rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki

Wspólnym śpiewem uczniowie rozpoczęli przerwę świąteczno-noworoczną

• Przyszedł czas na CHRISTMAS CRACKERS!!

• W naszej całej szkole, zarówno na Puławskiej, jak i na Rakowieckiej na lekcjach angielskiego co roku 6 grudnia przygotowujemy Christmas crackers według sprawdzonego przepisu:

- 2 kwadraty papieru do pakowania prezentów (ok. 40cm x 40cm)

- wstążka (ok. 2m)

- 2 rolki po papierze toaletowym

- ulubione słodycze, którymi szczelnie wypychamy rolki

.

„Świąteczne krakersy” rozłupujemy z trzaskiem w ostatnim tygodniu przed świętami! Przeszedł dziś na nie najwyższy czas! :)

• Gwiazdor 2022 🎅 ☃️

• Ostatni tydzień cudów oraz Renifery w Akcji :)

Kochani grudzień to dla wielu z nas czas podsumowań i robienia planów na kolejny rok. Nasi najmłodsi milusińscy wyczekują pierwszej gwiazdki oraz prezentów pod choinką.

Nie wszystkie dzieci mają to szczęście otrzymać upominek, ale tym zajęliśmy się my. W tym roku po raz drugi zostaliśmy Gwiazdorami i tym razem Renifery zawiozły nasze paczki do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łodzi Dzięki Wam spełniliśmy w tym roku marzenia 135 dzieci oraz niepełnosprawnych dorosłych.

Dziękujemy głównej Gwiazdorce Izabeli Król z UNIQU Polska, która 11 lat temu zapoczątkowała tę akcję. Jak donoszą Elfy z głównej stacji dowodzenia, w tym roku prezenty dostanie ponad 7000 dzieci i dorosłych pod opieką TPD, MOPS, Caritas i świetlic środowiskowych.

Nie możemy się doczekać kolejnych Świąt, a tymczasem życzymy wszystkim jeszcze więcej dobra niż dajecie innym!! Pamiętajcie, takimi akcjami nie zmienimy całego świata, ale możemy sprawić, że świat jednej osoby się zmieni.

Jesteście wspaniali !!

www.gwiazdorzymy.pl

• Michał Małagocki w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży 2022

• Michał Małagocki z 5c podsumował sezon żeglarski,  który zakończył na III miejscu w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży 2022 w kategorii Optymist Junior Młodszy. Odznaczenia są wręczane na zakończenie roku kalendarzowego.

Od 2023 r. Michał będzie dalej rozwijał swoją pasję żeglarską w grupie starszej (A).

Wielkie brawa dla Michała i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!! :)))))))

• Kiermasz świątecznych specjałów

• Tym razem o przysmaki w świątecznym klimacie zadbali uczniowie klas 7b i 8b :)

Dzięki ich zaangażowaniu zarobiliśmy 314 zł i 5 euro!

Tym samym powiększyliśmy nasz fundusz na wyposażenie pokoju ciszy.

Pozdrawiamy SU  Rako wraz z opiekunem

• Mikołaj dla Kuriera

• Tradycyjnie, już po raz czwarty, zachęcamy Was do włączenia się do akcji „Mikołaj dla Kuriera”.

W czasie przedświątecznego wzmożenia osoby dostarczające paczki do naszych domów są baaardzo zapracowane. Warto uprzyjemnić im ten czas, oferując drobne przekąski dodające energii. My na Rako już jesteśmy gotowi! :)

PozdrawiamySU Rako

• Gratulacje dla tegorocznych laureatów stypendium "STO-wskie Talenty"

• Z przyjemnością informujemy, że Komisja Stypendialna STO przyznała stypendia na rok szkolny 2022/23 z Funduszu Stypendialnego "STO-wskie Talenty" za wybitne osiagnięcia w nauce i rozwijanie zaitneresowań. Z naszej szkoły otrzymali je:

Jan Celiński kl. 8a

Leon Gaudziak  kl. 7a

Maja Karacz kl. 8a

Emma Koczur kl. 5c

Roch Kuśmierz kl. 7a

Michał Małagocki kl. 5c

Jan Mosiołek kl. 8a

Nina Pączka kl. 6b

Tymon Wrzesiński kl. 6c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!