W okresie wakacyjnym sekretariat będzie pełnił dyżur od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00 -15.00.
Życzymy udanego wypoczynku! 😊
W okresie wakacyjnym sekretariat będzie pełnił dyżur od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00 -15.00.
Życzymy udanego wypoczynku! 😊
W ostatnim tygodniu roku szkolnego nasza młodzież pokazała, że można świetnie się bawić, a jednocześnie zrobić coś pożytecznego! 💪
By nie nudzić się w szkolnych murach zaplanowano wiele atrakcji, a jedną z nich było ognisko nad Wisłą.
Wybrała się tam wraz ze swoimi Anglistkami (Magdą Sokolską i Magdą Wojdą) klasa 6c – były kiełbaski, pianki, rozmowy, gry i dużo śmiechu. 🌭🎉
Ale nie tylko przyjemnościami człowiek żyje! Przy tej okazji postanowiliśmy posprzątać teren wokół Poniatówki – zebraliśmy worki pełne śmieci, które zostawili inni. ♻️
Dzięki temu nie tylko spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, ale też zrobiliśmy coś dobrego dla przyrody i naszej wspólnej przestrzeni. 🌿🧹
Brawo dla wszystkich za zaangażowanie i super energię! 🙌
To był piękny sposób na zakończenie roku szkolnego. 🏫❤️
Drodzy Uczniowie,
na stronie internetowej OLiJP-SP opublikowane zostały materiały na temat Olimpiady w roku szkolnym 2025/2026.
- proponowany harmonogram (oczekujący na finalne potwierdzenie MEN)
https://olijpsp.pl/harmonogram-vii-olijp-sp/
- zestawy lektur
https://olijpsp.pl/i-etap-vii-olijp-sp-zagadnienia-lektury-informacje/
Zainteresowanym polecam uważne zapoznanie się z informacjami, które znajdziecie na stronie organizatora (pod załączonymi linkami) oraz kontakt ze mną na początku września.
Pozdrawiam
Kasia Lesicz
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/25, która odbędzie się w Prefekturze Rakowiecka 26 czerwca 2025 r.
Po części oficjalnej, zapraszamy tegorocznych Absolwentów na huczny Bal Ósmoklasisty!
Serdecznie gratulujemy Danielowi Urbankowi z klasy 8a* oraz Adzie Demusiak z klasy 8c* zajęcia I miejsca w Olimpiadzie Języka Angielskiego „Aim High” oraz III miejsca w Warszawskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego, konkursach 3-etapowych, punktowanych w rekrutacji do szkół średnich. W ostatnim etapie Ada i Daniel przygotowywali prezentację multimedialną, a oceniani byli pod względem samodzielności i wkładu pracy, płynności i poprawności wypowiedzi, wymowy i intonacji, zasobu leksykalno-gramatycznego oraz oryginalnego sposobu prezentacji i podejścia do tematu.
Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Zespół nauczania języka angielskiego
Aktorzy teatru Białe Buty Prezydenta kl. 5 spotykali się w każdy wtorek po lekcjach - fikali kozły, wymyślali własne skecze, oddawali władzę dla wyobraźni. Na koniec 3-krotnie zagrali spektakl pt. Wirus Fantasy - niczym profesjonalni sceniczni wyjadacze. Gratulacje dla - Zuzi, Kornelii, Amelii, Heleny, Tosi, Mikołaja, Teodora, Meli, Kariny, Lili, Nel, Julki, Leny, Kasi oraz Mii! Opieka artystyczna- Staszek Dutka. Autorem zdjęć jest Henryk Taborowski z 8A.
Podczas dzisiejszych zajęć nasi uczniowie wyszli poza mury klasy i… wzięli angielski w swoje ręce! 💪 Z pomocą kart z zadaniem “NAME 3 things that…” trenowaliśmy stronę bierną (passive voice) w praktyce i w przyjemnej, letniej atmosferze 🌞
💬 Uczniowie musieli np.:
• Name 3 things that are produced in Poland
• Name 3 inventions that were created 25 years ago
• Name 3 buildings that were built 1000 years ago
• Name 3 languages that are spoken in Europe
Dzięki zadaniu dowiedzieliśmy się m.in., że… katedra w Wenecji została zbudowana wcześniej, niż myśleliśmy! 🏰
👂 Mówienie, słuchanie, współpraca i mnóstwo kreatywności — czyli wszystko, co w nauce języka najlepsze!
Wróciliśmy! Trochę zmęczeni, trochę niewyspani, ale za to bogatsi o mnóstwo wspomnień, nowych znajomości, zabaw w grupie i…prezentowania się po angielsku 😄
Podczas pobytu na Euroweeku, klasy szóste spotkały niesamowitych wolontariuszy z różnych zakątków świata:
🇲🇦 Abrahama z Maroka
🇨🇴 Veronicę wraz z bratem Santiago z Kolumbii
🇬🇪 Davida z Gruzji
🇺🇦 Artema z Ukrainy oraz
🇮🇹 Alessandro z Włoch
Każdego dnia ćwiczyliśmy angielski w codziennej komunikacji, braliśmy udział w warsztatach, grach zespołowych i prezentacjach, które uczyły nas pracy w grupie, kreatywności i otwartości na inne kultury. Były tańce, było ćwiczenie hiszpańskich słówek, były też chwile, w których trzeba było wyjść ze swojej strefy komfortu – i to było najlepsze! 💪🏻
Nie zabrakło też odrobiny przygody w terenie – wybraliśmy się na wycieczkę do Jaskini Niedźwiedziej, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe formacje skalne, a także poczuć się trochę jak odkrywcy z epoki lodowcowej 🐻❄️ (na szczęście niedźwiedzie już tylko w nazwie!).
A pogoda? Cóż… Euroweek nauczył nas też pokory wobec sił natury 🌧️⛰️ Deszcz czasem dawał o sobie znać, choć czesto już po zakończonych aktywnościach na świeżym powietrzu i nie przeszkodził nam w dobrej zabawie – przeciwdeszczowe peleryny weszły do mody, a nieprzemakalne buty prawie zostały okrzyknięte oficjalnym obuwiem wyjazdu 😉
Dziękujemy wolontariuszom za cierpliwość (szczególnie o 9:00 rano 😅 gdy nasza grupa cieszyła się ogromną energią), świetną atmosferę i pokazanie nam, że używanie języków obcych może być przygodą.
Wyjazd byłby jeszcze lepszy, gdyby nie pobudki 🛌😴
Spływ kajakowy (9-16.06.2025)
Dzisiaj kończymy naszą przygodę. Wszystkie dni były intensywne i pełne wyzwań sportowych i pogodowych, ale dobry humor nikogo nie opuszczał :-).
Młodzież stanęła na wysokości zadania, świetnie sobie poradziła płynąc niemal w ollimpijskim tempie i wzajemnie sobie pomagając.
* pierwszego dnia była rozgrzewka. Płynęliśmy ze Starego Folwarku do Maćkowej Rudy - 12.5 km.
* drugiego dnia pokonaliśmy ok. 18 km płynąc malowniczą trasą z Mackowej Rudy do Stanicy Frącki
* trzeciego dnia uczestnicy spływu pokonali wymagającą, ale piękną trasę ze Stanicy Frącki do Jałowego Rogu
* czwartego dnia pogoda nas nie rozpieszczala. Było bardzo wietrznie ;-) ,ale dzieciaki dzielnie wisłowały ;-)
Trasa: Jałowy Róg przez śluzy Sosnówka i Mikaszówka do plaży w Jazach (6 km)
Śluzy zrobiły duże wrażenie 😁
Wieczorami wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi odpoczywaliśmy siedząc nad wodą, czy piekąc kiełbaski przy ognisku. Dzieciaki o niespożytych siłach grały w piłkę lub badmintona.
Mieliśmy też wieczorne kino obozowe.
😁
Wszystko, co dobre jednak szybko się kończy.
Dzisiaj wracamy zadowoleni i pozytywnie zakręceni :-)
Uczeń klasy 6c Ksawery Sękowski został laureatem I miejsca tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego SIGMA. Konkurs ten ma zasięg wojewódzki i w tym roku szkolnym wzięło w nim udział 1487 uczniów z 44 szkół z całego województwa mazowieckiego. Ksawery doskonale poradził sobie z trudnymi zadaniami matematycznymi uzyskując maksymalną liczbę punktów. Podsumowaniem konkursu była Gala Laureatów, na której odbyło się rozdanie nagród i dyplomów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
W dniach 2 i 3 czerwca w Prefekturze RAKOWIECKA gościliśmy naszych uczniów klas 4-tych z Prefektury PUŁAWSKA.
Młodzi naukowcy uczestniczyli w zajęciach, podczas których zarówno się uczyli o prostych zjawiskach fizycznych i chemicznych, jak i świetnie się bawili samodzielnie wykonując eksperymenty.
Najwięcej emocji wzbudzały reakcje spalania 😊
Na koniec została wypełniona karta obserwacji doświadczeń i - jak na badaczy przystało – wyciągaliśmy wnioski z zaobserwowanych procesów.
Atmosfera była naukowa i kto wie? Może wśród naszych gości jest już przyszły wybitny chemik?
Zapraszamy do posłuchania muzycznych talentów z Rako!
Duetu: Malina i Julek z klasy 6a i zespołu w składzie: Ksawery (6c), Hubert i Klemens (5a).
Dziś aż 44 (!) naszych dzielnych szóstoklasistów stanęło w szranki z… PET-em! 💪
To historycznie największa ekipa z naszej szkoły, która podjęła wyzwanie Cambridge English B1 Preliminary for Schools – i robią to z prawdziwym rozmachem!
Od rana słychać było:
📖 szelest kartek podczas Readingu,
🧠 intensywne myślenie nad Writingiem,
👂 skupione miny przy Listeningu,
🗣 i zaskakująco płynne Speakingi (mimo wczesnej pory i deszczowej aury 🌧️☔️)
Wylewają siódme poty, ale też pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych (nawet jeśli pytanie w Readingu brzmiało jak zagadka sfinksa 🧐).
Od rana są z nimi w Centrum Egzaminacyjnym LANG anglistki, P. Magdy: Sokolska i Wojda i rozdają dzieciakom wspierające HUGS na prawo i lewo. Pani Marta Dudzińska, która także przygotowywała tę ekipę, także trzyma za Nich mocno kciuki! 🍀
Jesteście odważni, pracowici i niesamowici – niezależnie od wyniku, jesteśmy z Was dumni po uszy! ❤️
Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem szkolnej gazetki LOGOS - HISTORIE Z DRESZCZYKIEM :)
Link --> LOGOS
Tradycją naszej szkoły jest Lekturiada, czyli powtórka przedegzaminacyjna w terenie.
W czasie gry terenowej w obrębie Starego Miasta uczniowie, podążając za wskazówkami varsavianistycznymi, mają szansę na gruntowną powtórkę lektur egzaminacyjnych.
W czasie gry uczniowie, podzieleni na cztero/pięcioosobowe zespoły, rozwiązują zagadki związane z tajemnicami Warszawy, powtarzają wiedzę dotyczącą lektur egzaminacyjnych oraz trenują umiejętność wystąpień publicznych, prezentując na zakończenie wyniki swojej pracy.
Dynamiczny spacer w terenie połączony z przygotowanieniem do e8 to nasz sposób na połączenie przemyjemnego z pożytecznym.
Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów SSP26 na Rako. Siódmo i ósmoklasiści zmierzą się ze sobą i językiem polskim już za dwa tygodnie.
Założenia i przebieg konkursu:
Od października do lutego uczniowie otrzymują listy słówek, dzięki którym poszerzają swój zasób leksykalny. Na listach znajdują się wyrazy i wyrażenia zapożyczone, erudycyjne oraz specjalistyczne. Następnie wszyscy mierzą się z testem w klasowym etapie konkursu. Spośród tych, którzy uzyskali najlepsze wyniki typowane są czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy.
Finał konkursu to zmagania drużyn w formule turniejowej. Zadania online przeplatane są wtedy zadaniami „stolikowymi”, a w trakcie ich rozwiązywania emocje uczestników i kibiców sięgają zenitu.
Nagrodą dla wszystkich za udział w zamachaniach jest erudycyjna wiedza językowa, natomiast dla zwycięzców finału - dodatkowe procenty do oceny końcoworocznej z języka polskiego, pamiątkowe medale oraz dyplomy.
I miejsce drużyna z klasy 6a w składzie
Julia G.
Marianka Dż.
Nela S.
Kuba G.
II miejsce drużyna z klasy 5a składzie
Milenka K.
Hania K.
Maks B.
Janek P.
III miejsce drużyna z klasy 6c w składzie
Marianka W.
Ania S.
Krzyś H.
Ksawery S.
IV miejsce drużyna z klasy 5b w składzie
Marta G.
Wojtek T.
Janek W.
Kuba D.
I miejsce drużyna z klasy 6a w składzie
Julia G.
Marianka Dż.
Nela S.
Kuba G.
II miejsce drużyna z klasy 5a składzie
Milenka K.
Hania K.
Maks B.
Janek P.
III miejsce drużyna z klasy 6c w składzie
Marianka W.
Ania S.
Krzyś H.
Ksawery S.
IV miejsce drużyna z klasy 5b w składzie
Marta G.
Wojtek T.
Janek W.
Kuba D.
Michał Małagocki (7c) po raz kolejny z sukcesem w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1921-1864”.
Michał od trzech lat, rokrocznie, z sukcesami reprezentuje naszą szkołę w tym prestiżowym konkursie.
Jako piątoklasista został laureatem i wziął udział w Gali Zwycięzców na Zamku Królewskim. Jako szóstoklasista był finalistą. W tym roku szkolnym znowu zdobył najwyższe laury. Gratulujemy!!!
Rozgrzewki, biegi i uśmiechy i kolorowy proszek w powietrzu!!! Była MOC!!! Podczas Biegu Charytatywnego FUN RUN 2025 biegliśmy dla MEGA ważnego celu: wspieraliśmy kobiety z neuroróżnorodnością!!! Właśnie tak wyglądał nasz kolorowy dzień na Kępie Potockiej!!!
Powered by aSc EduPage