Kiermasz już w piątek!
Christmas Crackers!
Czas na jedną z ulubionych lekcji języka angielskiego w ciągu roku. W najbliższym tygodniu, w czwartek 5.12 lub w piątek 6.12 (zgodnie z planem lekcji poszczególnych klas) przygotujemy Christmas Crackers. Szczegółowa lista potrzebnych materiałów znajduje się w Librusie.
Zespół nauczania języka angielskiego
Gratulacje!
XIX Kiermasz Adwentowy już wkrótce!
Siódmoklasiści na warsztatach w Centrum Nauki Kopernik
Uczniowie klas siódmych wzięli udział w fantastycznych warsztatach organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik.
Zajęcia o intrygujących tematach😉 „Misja w kosmosie” i „W moczu prawdy” pozwoliły siódmoklasistom wejść w rolę programistów NASA oraz poczuć się specjalistami od analizy chemicznej.
Nasi uczniowie ze wszystkim zadaniami poradzili sobie fantastycznie, więc nie czekają już na listy z Higwartu😉. Teraz sprawdzają raczej, czy w ich skrzynkach nie czeka zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną dla uczestników misji naukowych.11
WARSZTATY ŚWIĄTECZNE DLA RODZICÓW
Jak co roku przed świętami spotykamy się na warsztatach, aby wykonać piękne świąteczne ozdoby lub pierniki. W tym roku zapraszam TYLKO DOROSŁYCH na chwilę relaksu przy malowaniu i zimowej herbacie. Nie trzeba posiadać talentu, tylko trochę chęci. Anioły, które wykonamy będą dekorować naszą szkołę podczas Kiermaszu Adwentowego.
Zapraszam,
Anna Chomicz
Finał Konkursu Oratorskiego ZŁOTY JĘZOR
13 listopada 2024 w SSP nr 26 na Rakowieckiej odbył się finał legendarnego Konkursu Oratorskiego ZŁOTY JĘZOR. Jego celem jest zaprezentowanie najlepszych mówców, opowiadaczy i showmanów. O czym były te opowieści?
Finaliści wsiadali do wehikułu czasu i podglądali przyszłość. Zaprzyjaźniali się ze sztuczną inteligencją. Wyobrażali sobie, jak wyglądałoby ich życie, gdyby musieli spędzić 3 dni bez Internetu.
Opowieści były ciekawe. Tremy było sporo. Ale satysfakcji z udanego występu jeszcze więcej!
Niniejszym ogłaszamy:
W kategorii klas 7 i 8:
1 miejsce i nagroda publiczności – Jan Kucharski i Henryk Taborowski
2 miejsce – Amelia Nowak
3 miejsce – Hanna Pisowodzka
W kategorii klas 5 i 6:
1 miejsce i nagroda publiczności – Krzysztof Haładyj
2 miejsce – Kim Kosmal
3 miejsce – Mia Mrożewska i Zuzia Guzowska
Występy finalistów oceniało jury w składzie: Anna Narożniak, Katarzyna Lesicz, Marta Dudzińska i Staszek Dutka9
Nadchodzi Światowy Dzień Filozofii!
W czwartek, 21 listopada, celebrujemy jedno z niezwykłych świąt – Światowy Dzień Filozofii! To święto ustanowione przez UNESCO, aby podkreślić rolę filozofii w naszym życiu, wspierając refleksję, krytyczne myślenie i dialog międzykulturowy na całym świecie.Z tej okazji ogłaszamy szkolny konkurs na RAP FILOZOFICZNY! Tak, dobrze słyszeliście – filozofia nie musi być nudna ani skomplikowana, może płynąć z bitami i rymami!Zapraszamy Was do stworzenia utworów, które pokażą filozofię w zupełnie nowym, świeżym stylu. Może to być solowy występ, może być grupa – Wasza decyzja! Oczywiście z humorem, kreatywnością i filozoficznym przesłaniem.Jak wziąć udział? Nagrania nadsyłajcie do mnie do końca listopada (czyli do 30.11) przez Teamsy lub na maila: marta.kotarba@ssp26.pl.Weźcie do ręki mikrofon, puśćcie bit i pokażcie, co myślicie o świecie, życiu i… filozofii!
Pozdrawiam,
Marta Kotarba-Zaczek
Nowe wydanie LOGOSu
Zapraszamy do zapoznania się z nowy wydaniem szkolnej gazetki LOGOS - SORRY, TAKI MAMY KLIMAT :)
Link --> LOGOS
HALLOWEEN SNACKS
Podczas Halloweenowego Kiermaszu charytatywnego uzbieraliśmy 1807 zł. Naszym celem jest wsparcie Domu Dziecka w Kłodzku, który w wyniku powodzi bardzo ucierpiał.
Wszystkim zaangażowanym uczniom bardzo dziękujemy, z roku na rok Wasza kreatywność przerasta nasze oczekiwania. Wszystko było smaczne i wyglądało zjawiskowo.
5
Gratulacje dla Mistrzów Mokotowa w unihokeja!
Poczwórne Złoto Zacharego Wysockiego z kl. 8a!
Gratulujemy Zacharemu 4 złotych medali w Mistrzostwach Warszawy WOM w Narciarstwie Alpejskim.
Zachary startował w 4 konkurencjach: Slalom Gigant, Slalom, Slalom Carvingowy oraz Kombinacja. W każdej okazał się nie do pobicia!
Zawody odbyły się w niedzielę 27.10.2024 w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Startowało 145 zawodników. Organizatorem zawodów były Warszawski Okręgowy Związek Narciarski, Warszawski Klub Narciarski, Szkolny Związek Sportowy oraz Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa „Szczęśliwice”.
Szczegółowe wyniki i relacja z zawodów na stronie WKN:
Warszawska Olimpiada Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim 27.10.2024 | WKN
POLA NADZIEI DLA HOSPICJUM ONKOLOGICZNEGO
W ramach akcji "Pola Nadziei" Wolontariusze wybrali się do Hospicjum aby zasadzić cebulki żonkili, dzięki którym na wiosnę wyrosną piękne kwiaty i będziemy mogli kwestować na ulicach na rzecz Hospicjum. Przy okazji Pani Iwona wyjaśniła uczniom jak ważne jest najdrobniejsze zaangażowanie każdego z nas, aby nieuleczalnie chorzy pacjenci mogli się uśmiechać każdego dnia. W tamtym roku dzięki naszej zbiórce mogliśmy podarować podopiecznym drobne upominki wielkanocne, które sprawiły im ogromną radość.
8
Harmonogram Dnia Projektowego „Sztuka Debatowania”
Harmonogram Dnia Projektowego
„Sztuka Debatowania”
26.10.2024 godz. 9.30-13.30
9.30-9.45 – Zbiórka w sali kinowej (stołówka)
Uczniowie gromadzą się w naszej improwizowanej sali kinowej. Czas na powitanie wszystkich uczestników oraz wprowadzenie do filmu, który rozpocznie nasz Dzień Projektowy.
9.45-11.45 – Pokaz filmowy w ramach Dnia Projektowego!
Wciągająca fabuła, pełna emocji, pasji i ważnych życiowych lekcji, z pewnością skłoni uczniów do refleksji nad tym, co tak naprawdę kształtuje naszą przyszłość. Pokażemy film, który uczy odwagi w podążaniu własną drogą i pokazuje, jak ważne jest wsparcie najbliższych.
Warto przynieść cieplutkie kocyki i miękkie poduszeczki, aby umościć się wygodnie w trakcie projekcji!
Uwaga! Ci, którzy nie pojawią się na pokazie, będą musieli nadrobić seans w weekend w domu – w tygodniu odbędą się bowiem specjalne lekcje, bazujące na filmowej fabule, według autorskiego scenariusza przygotowanego przez naszą polonistkę, panią Kasię.
11.45-11.50 – Startujemy z kolejnym etapem projektu!
Rozpoczynamy od losowania stron – zespoły debatanckie poznają, czy będą bronić propozycji, czy staną po stronie opozycji. Ten moment zadecyduje o dalszej strategii!
11.50-12.20 – Przygotowania pełną parą!
Zespoły debatanckie ruszają do akcji! To moment na intensywną pracę nad strategią: ustalanie ról, opracowywanie argumentacji i przygotowanie do debaty. Każdy członek zespołu ma do odegrania kluczową rolę w drodze do zwycięstwa!
W tym samym czasie rusza nasza "firma cateringowa"! Pozostali uczniowie wcielają się w role menadżerów, wizjonerów i logistyków, by wspólnymi siłami przygotować szwedzki stół i poczęstunek. To idealna okazja, by rozwinąć umiejętności organizacyjne – od zarządzania czasem, po kreatywne aranżacje stołów.
Uwaga! Każda klasa przynosi po dwa smakowite ciasta oraz napoje (soki, 2l), które posłużą do przygotowania uczty na zakończenie debaty! Składniki na kanapki zostaną zapewnione przez szkołę.
12:20 – 13:20: Wielki Finał – Debata Oksfordzka!
To właśnie ten moment, na który wszyscy czekali – po wielu przygotowaniach - debata oksfordzka w pełnej krasie! Propozycja kontra opozycja, ostre argumenty, zacięta rywalizacja i pełne zaangażowanie zespołów. Nie zabraknie profesjonalnych sędziów, żywo reagującej publiczności i tematów, które porwą każdego słuchacza. To wydarzenie to prawdziwa wisienka na torcie Projektu „Sztuka Debatowania” – najlepsze umysły klas 7-8 w akcji – intensywne emocje, mądre słowa
i błyskotliwe riposty!A na koniec? Uroczyste wręczenie certyfikatów dla wszystkich debatantów i poczęstunek.
Pozdrawiam,
Marta Kotarba-Zaczek
Sukces Michała Małagockiego (7c)
Miło nam przekazać fantastyczną wiadomość - Michał Małagocki wywalczył dwa tytuły Mistrza Warszawy 2024 i Mistrza Mazowsza 2024 Żeglarstwa kl Optymist na 100lecie Polskiego Związku Żeglarskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Akademia Filmowa (14.10.2024)
Dzień Edukacji Narodowej uczciliśmy pierwszym w tym roku seansem w ramach szkolnej Akademii Filmowej. Wybraliśmy się do KinoGram w Fabryce Norblina.
Uczniowie z klas 5-6 obejrzeli film „Georgie ma się dobrze”, natomiast uczniowie z klas 7-8 film „Efekt You Tube’a”.
Seanse zostały dopełnione rozmowami na lekcjach języka polskiego.2
HALLOWEEN SNACKS
Jak co roku zachęcam wszystkich do włączenia się do akcji Halloween Snacks. Pamiętajcie, żeby podczas robienia snacków oraz plakatu w języku angielskim wykorzystać swoją kreatywność i pomysłowość. Zdjęcia z poprzednich edycji tej akcji znajdziecie w galerii.
Klasy siódme na spacerze szlakiem legend warszawskich.
Pierwszy punkt programu to wizyta na warszawskiej Tamce i wykonywanie zadań związanych z legendą o złotej kaczce. Następnie nasza obecność na bulwarach wiślanych stała się pretekstem do przypomnienia sobie treści legendy o warszawskiej syrence. W trakcie spaceru wzdłuż Wisły i w Parku Fontann rozmawialiśmy o legendzie o Warsie i Sawie, a przy ulicy Krzywe Koło przypomnieliśmy sobie opowieść o bazyliszku.
W trakcie wyprawy uczniowie wykonywali tematyczne karty pracy. Pisali, kolorowali, oglądali, czytali, wyklejali, opowiadali.
19
European Day of Languages
Mimo opóźnienia, udało nam się zrealizować wszystkie zaplanowane działania w ramach celebrowania Dnia Języków Obcych. Dowiedzieliśmy się, jak brzmią nasze imiona w innych krajach: np. Giacomo, Leonzio, Nikollë czy Madlenka.
Odśpiewaliśmy różne interpretacje obcojęzycznych piosenek, w tym nasi najmłodsi uczniowie zaśpiewali aż w 4 językach! Rozpoznawaliśmy różne języki, ułożyliśmy żywe flagi, czego efekty można zobaczyć w galerii. Zagraliśmy także w interaktywne kahooty, a zwycięzcy - klasa 5b i 7b - otrzymali vouchery na klasowe wyjścia na pizzę
Działo się!
Zespół nauczania języków obcych
6
Archiwum Aktualności