Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem szkolnej gazetki LOGOS - HISTORIE Z DRESZCZYKIEM :)
Link --> LOGOS
Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem szkolnej gazetki LOGOS - HISTORIE Z DRESZCZYKIEM :)
Link --> LOGOS
Tradycją naszej szkoły jest Lekturiada, czyli powtórka przedegzaminacyjna w terenie.
W czasie gry terenowej w obrębie Starego Miasta uczniowie, podążając za wskazówkami varsavianistycznymi, mają szansę na gruntowną powtórkę lektur egzaminacyjnych.
W czasie gry uczniowie, podzieleni na cztero/pięcioosobowe zespoły, rozwiązują zagadki związane z tajemnicami Warszawy, powtarzają wiedzę dotyczącą lektur egzaminacyjnych oraz trenują umiejętność wystąpień publicznych, prezentując na zakończenie wyniki swojej pracy.
Dynamiczny spacer w terenie połączony z przygotowanieniem do e8 to nasz sposób na połączenie przemyjemnego z pożytecznym.
Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów SSP26 na Rako. Siódmo i ósmoklasiści zmierzą się ze sobą i językiem polskim już za dwa tygodnie.
Założenia i przebieg konkursu:
Od października do lutego uczniowie otrzymują listy słówek, dzięki którym poszerzają swój zasób leksykalny. Na listach znajdują się wyrazy i wyrażenia zapożyczone, erudycyjne oraz specjalistyczne. Następnie wszyscy mierzą się z testem w klasowym etapie konkursu. Spośród tych, którzy uzyskali najlepsze wyniki typowane są czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy.
Finał konkursu to zmagania drużyn w formule turniejowej. Zadania online przeplatane są wtedy zadaniami „stolikowymi”, a w trakcie ich rozwiązywania emocje uczestników i kibiców sięgają zenitu.
Nagrodą dla wszystkich za udział w zamachaniach jest erudycyjna wiedza językowa, natomiast dla zwycięzców finału - dodatkowe procenty do oceny końcoworocznej z języka polskiego, pamiątkowe medale oraz dyplomy.
I miejsce drużyna z klasy 6a w składzie
Julia G.
Marianka Dż.
Nela S.
Kuba G.
II miejsce drużyna z klasy 5a składzie
Milenka K.
Hania K.
Maks B.
Janek P.
III miejsce drużyna z klasy 6c w składzie
Marianka W.
Ania S.
Krzyś H.
Ksawery S.
IV miejsce drużyna z klasy 5b w składzie
Marta G.
Wojtek T.
Janek W.
Kuba D.
I miejsce drużyna z klasy 6a w składzie
Julia G.
Marianka Dż.
Nela S.
Kuba G.
II miejsce drużyna z klasy 5a składzie
Milenka K.
Hania K.
Maks B.
Janek P.
III miejsce drużyna z klasy 6c w składzie
Marianka W.
Ania S.
Krzyś H.
Ksawery S.
IV miejsce drużyna z klasy 5b w składzie
Marta G.
Wojtek T.
Janek W.
Kuba D.
Michał Małagocki (7c) po raz kolejny z sukcesem w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1921-1864”.
Michał od trzech lat, rokrocznie, z sukcesami reprezentuje naszą szkołę w tym prestiżowym konkursie.
Jako piątoklasista został laureatem i wziął udział w Gali Zwycięzców na Zamku Królewskim. Jako szóstoklasista był finalistą. W tym roku szkolnym znowu zdobył najwyższe laury. Gratulujemy!!!
Rozgrzewki, biegi i uśmiechy i kolorowy proszek w powietrzu!!! Była MOC!!! Podczas Biegu Charytatywnego FUN RUN 2025 biegliśmy dla MEGA ważnego celu: wspieraliśmy kobiety z neuroróżnorodnością!!! Właśnie tak wyglądał nasz kolorowy dzień na Kępie Potockiej!!!
We wtorek, 22 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Nasza Moc, Nasza Planeta”.
Na Rako zamierzamy pochylić się nad tematem ekologii i dbania o wspólne dobro Ziemi już w najbliższych dniach. Odbędzie się wiele lekcji tematycznych, a zakończeniem będzie RAKO WYPRZEDAŻ GARAŻOWA. Zachęcamy wszystkich do udziału! Szczegóły na plakatach!
Z radością informujemy, że Grzegorz Tabor został laureatem, a Franciszek Szulc finalistą konkursu kuratoryjnego Logia!
Jenocześnie w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów chłopcy zdobyli zasłużone tytuły: finalisty - Franek Szulc i laureta trzeciego stopnia - Grześ Tabor. Gratulujemy!
Z radością zawiadamiam, że uczeń klasy 8a
Jan Kucharski
został tegorocznym finalistą kuratoryjnego konkursu chemicznego.
Oprócz dużej satysfakcji zyskuje również dodatkowe punkty w rekrutacji do liceum :-)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o Mazowszu. W każdym roku wygrywaliśmy nagrody pieniężne za projekty, a w ubiegłym gratulowaliśmy finalistce i laureatce. Jednym słowem - znamy i kochamy Mazowsze😊
Tegoroczna edycja poświęcona była zagadnieniu odpoczynku, sportu i rekreacji. Dlatego jako temat przewodni drużyna Hani Pisowodzkiej (7c), Michała Rędaszki-Madej (7b) i Mateusza Stepniaka (7b) postawiła sobie pytanie badawcze „Jak Kowalski odpoczywa”.
Efekty poszukiwań odpowiedzi możecie zobaczyć tu:
https://padlet.com/mredaszkamadej/sport-i-rekreacja-czyli-jak-
kowalski-odpoczywa-baqorxxoplpbg8ut
Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu wiedzy o Mazowszu.
Dorota Luberda
Janek sięgnął po brąz podczas zawodów narciarskich Kidstrophy, które odbyły się 29 marca w Zauchensee w Austrii. W starciu z alpejczykami z całej Europy Janek pokazał świetną formę, zimną krew i ogromnego sportowego ducha. To zwieńczenie wielu miesięcy treningów i startów w narciarskich zawodach w sezonie trwającym od września do marca.
Gratulacje! Trzymamy kciuki za dalszy rozwój!
Podczas tegorocznego Biegu Charytatywnego Fun Run 2025 w proszkach holi po raz drugi liczna grupa wolontariuszy SSP26 będzie wspierać biegaczy kibicując i dbając o bezpieczeństwo. Cała impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Terapeutów i odbędzie się już niebawem 12.04 . Bieg w proszkach holi to nie tylko zabawa, ale także szansa na realną pomoc. W tym roku zbieramy środki na wsparcie terapeutyczne dla dziewczynek i kobiet w spektrum autyzmu, z zespołem Aspergera oraz ADHD. Zebrane środki przeznaczymy na terapię i grupy wsparcia dla dziewczynek (od 10 lat) oraz kobiet, które potrzebują dodatkowego wsparcia. Razem możemy zmienić ich życie i stworzyć bardziej przyjazny świat. Zachęcamy rodziców i uczniów do Biegu, dystans to 5 km i można go nawet przejść. Aby wziąć udział w biegu należy się zapisać, wszelkie informacje znajdziecie tutaj: https://terapeuci.org.pl/fun-run-2025
Dziś uczniowie klas siódmych mieli szansę obejrzeć inscenizację „Zemsty” w gwiazdorskiej obsadzie.
Na deskach OchTeatru zobaczyliśmy Artura Barcisia w roli Papkina, Cezarego Żaka jako Cześnika oraz posągowego Wiktora Zborowskiego - Rejenta.
Spektakl być ciekawym uzupełnieniem szkolnych rozmów o lekturze.
Dziś pierwsza dzielna grupa 8-klasistów podchodzi do egzaminu B2: First (FCE) for schools w wersji DIGITAL. Jesteśmy w Centrum Egzaminacyjnym LANG od 8:40 i to będzie dluuuugi dzień. Najpierw Reading&Use od English, potem Writing, wreszcie Listening i na końcu Speaking w parach. Pani Magda i pozostałe anglistki są o nas spokojne 🙂🤞🏻🤞🏻🤞🏻
Zapraszamy do zapoznania się z marcowym wydaniem szkolnej gazetki LOGOS - Rozruszamy Was wszystkich.
Link --> LOGOS
Jak rozpoznać dezinformację?
Więcej o dezinformacji przeczytasz tutaj:
1. https://cyberprofilaktyka.pl/blog/dezinformacja---czym-jest-i-jak-ja-zweryfikowac_i23.html
2. https://www.gov.pl/web/5g/walka-z-dezinformacja-w-mediach-spolecznosciowych-o-czym-nalezy-wiedziec
Powered by aSc EduPage